Mesleki Eğitim (Ustalık Telafi Programı)

CTA Eğitim Danışmanlığı

Detaylı bilgi almak ister misiniz?

Telefon Numaramız

+90 530 544 70 33

Mesleki Eğitim (Ustalık Telafi Programı)

İşletmelerde ustalık eğitiminin alınmasını teşvik amacıyla uygulamaya konan bu program işletmelere ciddi katkılar sağlamaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı “Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği”nin 62’nci maddesine 25 Ağustos 2021 tarih ve 31579 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile “(5)(Ek:RG-25/8/2021-31579) En az orta öğretim kurumu mezunlarından Bakanlıkça belirlenen Mesleki Eğitim Merkezi Telafi Çerçeve Öğretim Programını başarı ile bitirenlere ustalık belgesi verilir. Çerçeve öğretim programında yer alan alan/dal dersleri işletmelerde yapılabilir.” fıkrasının eklenmesi sonucu oluşan değişiklik gereğince, Bakanlığa bağlı mesleki ve teknik ortaöğretim okul/kurumlarında uygulanmak üzere 34 alan 184 dalda “Mesleki Eğitim Merkezi Telafi Çerçeve Öğretim Programları” hazırlanmış, Kurul Kararı ile uygun bulunarak uygulamaya konulmuştur.

Mesleki Eğitim Merkezi (MESEM) Telafi Çerçeve Öğretim Programlarında eğitim öğretim faaliyetleri aşağıda belirtilen hususlar doğrultusunda yapılacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı mesleki teşvik programı kapsamında lise ve üstü mezun personelin iş yetkinliğinin artırılması ve iş yerlerine devlet katkısı sağlanması amaçlanmıştır.

1.Programda belirtilen alanlarda faaliyet gösteren firmalar, belirtilen dallarda çalıştırılan personel dolayısıyla yararlanacaklardır.

2.Bu programlardan hangi yılda mezun olduklarına bakılmaksızın istemeleri halinde tüm lise ve üniversite mezunları yararlanabileceklerdir.

3.Programın süresi ilgili alan/dalın çerçeve öğretim programında belirtilen süre kadar olup en fazla 27 hafta olarak uygulanacaktır.

4.Programın eğitim içeriğinin tamamı işletmelerde yapılacaktır.

5.Programa katılmak için ön şart yoktur. (istihdam şartı, ortalama personel sayısı vb.)

Söz konusu programın;

*Program Süresi: 27 Hafta (6,5 ay)

*Program Destek Tutarı: Kursiyer başı 4.250,00 TL/ay (4.250,00 x 6,5= 27.625,00 TL) (6 ayda bir fiyat güncellemesi yapılmaktadır.)

*Program Kişi Sınırı: Yok

*Sınav/Başarı Zorunluluğu: Yok

*İşletme Gereksinimi: Usta Öğretici Belgesi (Online kurs ile 3 hafta içinde belge alma)

Kaç personelinizin programa dahil olacağını ve ne kadar teşvik alabileceğinizi hesaplamamızı isterseniz bizimle mail veya WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz yapılacak çalışma akabininde tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

Aklınıza takılan soru mu var?

Hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Telefon Numaramız

+90 530 544 70 33

Mail Adresimiz

ctaegitim@gmail.com
info@ctaegitim.com

    WhatsApp Bağlan
    Merhaba, bize WhatsApptan danışabilirsiniz.