KOSGEB Destek ve Teşvikleri

CTA Eğitim Danışmanlığı

Detaylı bilgi almak ister misiniz?

Telefon Numaramız

+90 530 544 70 33

KOSGEB Destek ve Teşvikleri

Her türlü KOSGEB desteklerinde müracaat, projelendirme ve takip hizmetleri

 

KOSGEB Destekleri

KOSGEB’in, desteklediği sektörler arasında yer alan ve KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı olan işletmelere verdiği desteklerin bir kısmı sürekli başvuruya açıkken bir kısmı da çağrı esaslıdır. Birkaç istisnası dışında proje ile başvuru yapılabilen bu desteklerden, işletmenizin hangilerine başvurabileceğinin tespiti, bu desteklerin takibi ve başvurulması hususlarında işletmemizden destek alabilirsiniz.

 

Yeni Girişimci Destek Programı

Girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması amacıyla, yeni kurulan işletmelere, işletmenin durumuna göre, tamamı hibe olarak destek verilen programdır. Geleneksel Girişimcilik Destek Programında 65.000,00 TL, İleri Girişimcilik Destek Programında ise 365.000,00 TL’ye varan destek verilmektedir.

 

İşletme Geliştirme Destek Programı

İşletmelerin rekabet güçlerinin, kurumsallaşma-markalaşma düzeylerinin ve ekonomideki paylarının arttırılması, kapasitelerinin geliştirilmesi ve öncelikli ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla dokuz ayrı alanda ve 24+24 ay süreyle tamamı hibe olarak verilen toplam 480.000,00 TL tutarlı destek programıdır.

 

İş Birliği Güç Birliği Destek Programı

KOBİ’lerin işbirliği-güçbirliği anlayışıyla bir araya gelerek; ortak tedarik, ortak tasarım, ortak pazarlama, ortak laboratuvar, ortak imalat, ortak hizmet sunumu ve benzeri konular ile Orta-Yüksek ve Yüksek Teknoloji alanlarında hazırlayacakları ortak imalata yönelik işbirliği-güçbirliği projelerinin desteklenmesi amacıyla, İşletici Kuruluş Modelinde 5.000.000,00 TL, İşletici Kuruluş Modelinde 2.000.000TL’yi bulan, geri ödemeli ve hibe desteklerinden oluşan destek programıdır.

 

Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon Destek Programı

Araştırma-geliştirme (Ar-Ge) ve inovasyon projeleri aracılığıyla bilim ve teknolojiye dayalı yeni fikir ve buluşlara sahip küçük ve orta büyüklükte işletmeler (KOBİ) ile girişimcilerin; yeni bir ürün, yeni bir süreç ve/veya yeni bir hizmet üretmelerinin veya iyileştirmelerinin,
Ürün geliştirme (Ür-Ge) faaliyetleri ile değişen pazar taleplerine ve teknolojik gelişmelere uyum sağlamaları amacıyla, KOBİ’ler tarafından orijinal, iyileştirilmiş veya değiştirilmiş yeni ürünlerin üretilmesinin sağlanması amacıyla destek sağlanan, destek üst limiti proje başvurularında 900.000,00 TL, Proje Teklif Çağrılarında 6.000.000,00 TL’yi bulan destek programıdır.

 

KOBİ TEKNOYATIRIM – KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı

Ar-Ge/yenilik faaliyetleri sonucu ortaya çıkan ürünlerin üretimini ve ticarileştirilmesini, orta – yüksek ve yüksek teknoloji alanında yer alan ve cari işlemler hesabına katkı sağlayacak ürünlerin üretimini ve ticarileştirilmesini sağlamak amacıyla işletmelerce gerçekleştirilecek yatırımları desteklemektir.

İşletmelerin teknoloji alanlarına göre 6.000.000,00 TL’ye varan üst limitli destek programıdır.

 

Stratejik Ürün Destek Programı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca yürütülen Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında Türkiye’de orta-yüksek ve yüksek teknoloji seviyeli sektörlerdeki katma değeri yüksek ürünlerin ve bu sektörlerin gelişimi için kritik önemi haiz ürünlerin üretimini artırmaya yönelik yapılan yatırım projeleri desteklenmektedir.

Program kapsamında yatırım projeleri, geri ödemesiz 1.800.000,00 TL ve geri ödemeli 4.200.000,00 TL olmak üzere toplam 6.000.000,00 TL’ye kadar desteklenmektedir.

 

KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin, ekonomideki paylarının ve etkinliklerinin arttırılması, KOBİ’lerin rekabet güçlerinin ve sağladıkları katma değerin yükseltilmesi amacıyla 300.000,00 TL’si hibe, geri kalanı geri ödemeli olmak üzere, destek üst limiti 1.000.000,00 TL olan destek programıdır. Çağrı esaslıdır.

 

Kredi Faiz Desteği

Küçük ve orta ölçekli işletmelere uygun koşullarda finansal destek temin etmek amacıyla verilen 300.000,00 TL’ye kadar destek üst limiti destek programıdır. Çağrı esaslıdır.

Aklınıza takılan soru mu var?

Hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz

Aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Telefon Numaramız

+90 530 544 70 33

Mail Adresimiz

ctaegitim@gmail.com
info@ctaegitim.com

    WhatsApp Bağlan
    Merhaba, bize WhatsApptan danışabilirsiniz.